• Sultan Otokar Comfort


  Kendisi küçük, konforu büyük olan SULTAN COMFORT’un 107 kW ve 632 Nm gücündeki motoru her türlü yol koşulunda üstün performans sunarken, çevreci EURO 6 emisyon değeri ile kullanıcısının bütçesini de koruyor. Yakıtta cimri, 6 ileri vites sistemi ile rampada güçlü olan hesaplı SULTAN COMFORT, dış ve iç tasarımıyla dikkat çekiyor. SULTAN COMFORT, özellikleri ile ‘konfor ve ekonomi bir arada olur mu’ diyenleri şaşırtıyor. Yeni tasarım torpidosu, gösterge paneli, ayarlanabilir ergonomik direksiyon sistemi, içeriden kumandalı ısıtmalı boynuz tipi aynaları ile sürücünün konforu düşünülürken, geriye yatabilen ve yana açılabilen rahat yolcu koltukları , yumuşak kadife kumaşı ve deri kafalıklı yolcu koltuk döşemesi, güçlü kliması, ferah iç alanı ve kesintisiz aydınlatma özelliği ve halı kaplaması ile yolcuların da keyifli yolculuk yapmalarını sağlar.

  SULTAN COMFORT özellikle turizm sektörü için özel donanımlar ile üretilmekte olup bu özellikler araç içerisinde standart olarak sunuyor. SULTAN COMFORT’ta standart olarak sunulan LCD ekran ve DVD player, buzdolabı, rehber (hostes) koltuğu ve mikrofon sistemi ile turizm sektörünün hizmetine hazırdır.

  SULTAN COMFORT ‘da güvenlik de üst seviyededir. ABS fren sistemi, ön ve arka disk frenleri sayesinde güvenli frenleme imkanı sunulur iken, sınıfının en geniş ön iz mesafesi ile yol tutuşu ve sürüş performansı arttırılmıştır. 

  Euro 6 regülasyonu ile devreye giren LDWS (Şerit İhlali Uyarı Sistemi), aracın şeridini istemsiz olarak terk ettiği durumlarda devreye girerek şoföre görsel ya da sesli olarak ikazlarda bulunuyor ve bu sayede şoföre tepki verdirerek aracın şeridini tekrar takip etmesi sağlanıyor.Tüm koltuklarında bulunan emniyet kemeriyle SULTAN COMFORT siz ve yolcularınıza daha fazla güvenlik sunar.

  SULTAN, 27 koltuk küçük otobüs segmentinde kullanıcılar tarafından son yıllarda en çok tercih edilen model olup, pazarının liderdir. ​ • Uzunluk  
   
            7100 mm
   
  Genişlik
   
    2265 mm 
   
  Yükseklik(Maksimum)
   
    3275 mm
   
  Ön İz Genişliği
   
    1968 mm
   
  Arka İz Genişliği 
   
    1696 mm 
   
  İç Yükseklik
   
    1920 mm
   
  Ön Aks Kapasitesi
   
    3600 kg
   
  Arka Aks Kapasitesi
   
    5600 kg 
   
  Azami yüklü ağırlık 
   
    9200 kg
   
  Boş ağırlık
   
    5466-6402 kg
   
  Yerleşim Düzeni
   
    27+1+1 kişi
   
  MOTOR Motor tipi
   
    Cummins ISBe4+140B Intercooler Turbo Dizel EURO 4
   
  Silindir Sayısı/Düzeni
   
    4/Sıralı
   
  Motor Hacmi
   
    4462 cc 
   
  Maksimum Güç 
   
    140 PS /2500 d/d 
   
  Maksimum Tork
   
    550 Nm/1100-1600 d/d 
   
  ŞANZIMAN Tipi 
   
    Senkromeçli, 6 ileri, 1 geri 
   
  Ön ve Arka Süspansiyon 
   
    Parabolik makaslar,çift tesirli hidrolik amortisörler, viraj çubukları 
   
  Fren sistemi
   
    ABS’li,tam kuru havalı(full-air), çift devreli, egzoz frenli Ön/Arka Disk/Disk 
   
  Azami hız (düz asfaltta)
   
    109 km/s
   
  Tırmanma kapasitesi
   
     % 32
   
  Yakıt tankı kapasitesi
   
    197 lt.
   
  Adblue tank kapasitesi
   
    21 lt. 
   

       

X